589 wyś.

Wesele po góralsku w Zakopanem

pocztówka_przód_podgląd (1)page_8page_19

 

 

Karczma Młyniska w Zakopanem jest najczęściej wybieraną karczmą spośród restauracji w Zakopanem

w celu wyprawienia na organizację wesela, ponieważ jest odpowiednio do tego przystosowana

konie z logo

Na każdym piętrze znajduje się duża przestrzeń do tańców i miejsce dla kapeli, Poza tym dysponuje przepięknym plenerem, gdzie Młodzi Państwo mogą sobie zrobić świetną sesję zdjęciową na tle Giewontu.

Masa miłości i uczucia, które nigdy nie gaśnie w sercu polskich gór – z udaną imprezą weselną pod samym Giewontem. Wasze życie z pewnością będzie szczęśliwą układanką połączoną w całość niczym puzzle, które nigdy się nie rozpadną.

Wrażenia z wesel są bezcenne –  pamiętają i wspominają je nasi goście … przyjeżdżając do nas na kolejne rodzinne przyjęcia i rocznice. Sprawdźcie nasze opinie! zapraszamy na Facebook-a

https://www.facebook.com/karczma.mlyniska

Łączymy naszą markę z uczciwą, atrakcyjną ceną, całość w niesamowitym, góralskim klimacie. Organizujemy dla wielu – i wielu do nas przyjeżdża. Gościliśmy Pary Młode z różnych zakątków świata, którzy dzięki niezapomnianej nocy, połączyli się w jeszcze większym uczuciu do gór i siebie samych.

Miłość, która piorunuje – uczucie, które nigdy nie gaśnie – Zakopane, które zachwyci.

Prawdziwe wesele góralskie w Zakopanem
Zakopane nie bez powodu nazywane zimową stolicą Tatr, od zawsze przyciągało sławne postacie polskiej kultury. Jest to miejsce specyficzne w którym historia wyłania się z każdego zakątka a żywa kultura i obyczaje sprawia że każdy chętnie tu przyjeżdża. Nie bez powodu zaręczyny czy wesele w górach to niezapomniane chwile. Wesele góralskie od niepamiętnych czasów jest obchodzone tradycyjnie, z wielką pompą i nierzadko trwa dłużej niż jeden dzień.

Przed wejściem do kościoła rodzice błogosławią młodą parę, a wszystko to w akompaniamencie góralskiej muzyki i tradycyjnych strojów góralskich. Potem przejazd po Zakopanem parokonnymi landami, powozami a w zimie saniami. Po drodze stawiane są bramy, a młodzi chcąc jechać dalej, muszą wykupić się alkoholem. Musicie jednak uważać, bo w tych stronach grasują bandy zbójców, którzy często napadają na weselników (na specjalne życzenie można zorganizować napad zbójnicki).
Po ceremonii przygotujemy dla Was i Waszych gości prawdziwe góralskie wesele nawet dla 400 gości w zacisznym miejscu u stóp Giewontu. Karczma położona jest niedaleko wylotu Doliny „Ku Dziurze”, poniżej Drogi Pod Reglami, stanowiącej granice Tatrzańskiego Parku Narodowego. Malowniczy plener jest świetnym miejscem na sesję fotograficzną, czy też barbecue na drugi Dzień.
Powitani chlebem i solą możecie rozpocząć cudowną uroczystość, a tańce i góralskie przyśpiewki potrwają do białego rana.

DSC03928,,Góralskie Witanie” wszystkich przybylych gości w dzwierzach za pomoca zbójeckich metod, czyli ciupaga, ukłonem, gorzałką, oscypkiem i góralska serdecznościa przy kapeli góralskiej.
Po przedstawieniu weselnych zwyków starosta, zespól i kapela zapraszają Gości do wspólnej zabawy.

Jedna z weselnych atrakcji to Góralskie Śpasy, czyli zabawy specjalnie przygotowane dla gości weselnych: oscypkowy test, czyli konkurs na niuchanie – degustacja serów regionalnych, wybór gazdy i gaździny wieczoru, góralsko narta, konkurs zręcznościowy z góralskim kłodkiem oraz prawdziwy CEPIEC góralski Panny Młodej. To moment, kiedy starościny cepia Pannę Młodą na prawdziwa kobietę, – którą maż musi wykupić, – czyli oddaje Pannie Młodej pieniądze i wszystko, co ma wartościowego, następnie odbywają sie życzenia Gości i składanie prezentów. Huczna zabawa trwa do białego rana przy skocznych dźwiękach góralskiej kapeli.

BANER PUSTYpage_1

Jest pieczenie barana, prosiaka, grillowanie i inne jadło: może być moskol z masłem czosnkowym, kwaśnica na gęsinie, gulasz bacowski z kotlika, jagnięcina duszona, no i nie może braknąć prawdziwej góralskiej przepalanki czy cytrynówki. Przysmaki kuchni góralskiej połączone z kuchnią świata to menu zawsze indywidualnie dostosowane do imprezy.

Przyszli małżonkowie mają spełnić trzy zadania: zaprosić gości, dobrze wyglądać i bawić się wyśmienicie na swoim weselu. Rodzinna atmosfera, tradycyjne potrawy, autentyczny klimat góralskich biesiad i świetna zabawa pozostaje na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Rewelacyjne wrażenia i sentymentalne wspomnienia na całe życie. Gwarantujemy roztańczoną salę świetną muzykę i świetną zabawę.

This entry was posted in Zakopane. Bookmark the permalink.

Wesela Zakopane

wesela

Zachęcamy do dodania nas do Waszych Partnerów
Oto gotowy kod html do wklejenia na waszą stronę.

Dodaj komentarz