Restauracja Jabłona

Brak ocen

ul. Wodna 18, Powidz, Wielkopolskie,

Restauracja Jabłona - Informacje

Liczba gości do 120

Restauracja Jabłona

Restauracja Jabłona to miejsce podtrzymujące tradycje gościnności sięgające początków XX wieku. Budynek restauracji powstał jako część wielkiego i ambitnego zamierzenia jakim było tzw. Uzdrowisko Powidz. To przedsięwzięcie w skali, którą można tylko porównać do największych miejsc zdrojowych ówczesnej Polski. Kompleks zdrojowy łączący restaurację a jednocześnie dom wczasowy z tzw. Łazienkami nie miał, jeśli chodzi o rozmach, odpowiednika na terenach nadjeziornych. Temu ambitnemu zamysłowi i tej tradycji chcemy sprostać. Pomaga nam niewątpliwy urok tego miejsca.

Nazwa restauracji nie pochodzi od jabłoni, której próżno by szukać wśród licznych drzew otaczających budynek. To także tradycja. Ta restauracja oficjalnie nazywała się różnie ale od zawsze była to „Jabłona” bądź „Dołek”. „Jabłona” od nazwiska przedwojennego właściciela restauracji i kawiarni uzdrowiska W. Jabłońskiego. Tej drugiej zwyczajowej nazwy tłumaczyć nie będziemy, jednak bardziej chodzi tu o ukształtowanie terenu niż o stan ducha.

PROWADZIMY TRADYCYJNĄ KUCHNIĘ POLSKICH I REGIONALNYCH POTRAW.
ZE SZCZEGÓLNĄ UWAGĄ TRAKTUJEMY DANIA RYBNE
STARAJĄC SIĘ TWORZYĆ Z NICH WYBORNE KOMPOZYCJE SMAKOWE.
WSZAK SĄSIEDZTWO JEZIORA ZOBOWIĄZUJE.

Organizacja Imprez

Nasza restauracja zajmuje się kompleksową obsługą uroczystości weselnych, imprez okolicznościowych, spotkań biznesowych, bankietów.
Bogate doświadczenie oraz miła i profesjonalna obsługa zapewniają dobrą zabawę oraz smaczne i estetycznie podane potrawy. Do Państwa dyspozycji są dwie klimatyzowane sale, taras oraz salonik. Tworzą one miłą i przytulną atmosferę, idealną dla każdej okoliczności.

Menu na przyjęcie weselne >kliknij

Udogodnienia:

Noclegi
Catering

Restauracja Jabłona lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone przez SEMhub.pl
envelopeusersphone-handsetselectchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram